آموزش ریست و بازیابی پسورد فایروال های سریASA  سیسکو

آموزش ریست و بازیابی پسورد فایروال های سریASA  سیسکو

آموزش ریست و بازیابی پسورد فایروال های سریASA  سیسکو

در برخی مواقع لازم است که شما پسورد فایروال سیسکو را ریست یا بازیابی کنید. ممکن است به علت از خاطر سپردن، خرید، دستگاه دست دوم و عدم مستند سازی درست یا مشکلات با مدیر شبکه در دادن پسورد ها، مجبور به انجام این کار باشید. برای کانفیگ فایروال سیسکو نیاز به یک کابل کنسول و یک سیستم که قابلیت اتصال از طریق کابل کنسول داشته باشد و یک فایروال سیسکو را دارید. این روش بر روی فایروال های سیسکو سری ASA 5500-X و ASA 5500 قابل اجرا است.

 

ریست و بازیابی پسورد فایروال ASA 5500-X / 5500 سیسکو

با کابل کنسول به فایروال ASA سیسکو وصل شوید. تنظیمات: 8/9600(None/1/None)

فایروال ASA سیسکو ریبوت کنید، در ابتدای مراحل بوت ، Esc را فشار دهید و در حالت ROMMON بوت شوید.

دستور “confreg” را اجرا کنید و شماره ای که ذکر شده است، یادداشت کنید.

سوالات را به صورت زیر پاسخ دهید (توجه: فقط با فشار دادن Enter پاسخ های پیش فرض در نظر گرفته می شود). پاسخ دو مدل دستگاه به صورت جدا از هم در زیر ذکر شده :

در ادامه متوجه می شوید که برخی موارد ASA 5500 به 0x00000040 و در ASA5505-X به 0x00000041 تغییر کرده است. جهت بوت کردن فایروال ASA سیسکو دستور “boot” را وارد کنید.

در زمان بوت شدن فایروال ASA سیسکو پسورد خالی (Blank)،  می باشد و شما می توانید این پیکربندی با دستور “config start-config running-config” در حافظه بارگذاری کنید.

در پایان شما می توانید پسورد جدید برای دستگاه ASA سیسکو خود قرار دهید.

دانشجوی دکتری شبکه و رایانش - پس از اتمام دوره CCNA&CCNP&CCIE و دوره های CUCM و Elastix و MCSE و اخذ مدارک بین المللی در این حوزه مشغول به کار شدم
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.