آموزش ساخت PPTP VPN در میکروتیک

آموزش ساخت PPTP VPN در میکروتیک

پروتکل PPTP یکی از ساده ترین و ضعیفترین پروتکلهاست که دامنه کاربرد آن بسیار زیاد است. از پروتکل  PPTP برای Tunneling  استفاده می شود و به شما این امکان را می دهد که شبکه خود ر از طریق Tunnel بر روی اینترنت گسترش دهید.

در این جا ما قصد داریم نحوه ی ساخت PPTP VPN را در روتر میکروتیک به شمت آموزش دهیم.

مرحله 1: ابتدا WINBOX که کنسول مدیریتی مربوط به روتر میکروتیک می باشد را باز کرده و وارد روتر شوید.سپس در قسمت چپ بر روی تب IP کلیک کرده و وارد  POOL شوید.بر روی علامت + در سمت چپ پنجره باز شده کلیک کنید و یک IP POOL  بسازید. در قسمت Name نام دلخواه خود را وارد کنید و در قسمت Addresses   باید یک محدوده IP برای تخصیص به کاربران وارد کنید که این محدوده به عنوان مثال به صورت زیر باید وارد شود:

5.10.50.1-5.10.50.254

توجه داشته باشید که هر رنج IP  که مد نظرتان است باید ابتدا و انتهای آن را وارد کنید تا IP بین این محدوده به کاربران داده شود.در انتها بر روی   Apply کلیک کنید.

مرحله 2:در این مرحله بر روی تب PPP در قسمت چپ منو WINBOX کلیک کرده و در پنجره باز شده بر قسمت پروفایل بروید.در قسمت پروفایل بر روی علامت + در قسمت چپ کلیک کرده و یک پروفایل بسازید. برای ساخت پروفایل در قسمت Name نام دلخواه خود را وارد کنید و در قسمت  local Address باید ip valid  خود و در قسمت Remote Address باید IP POOL ساخته شده در مرحله قیل را انتخاب کنید همچنین قسمت مربوط به DNS قسمت مهمی است که باید حتما وارد شود.سپس بر روی Apply کلیک کنید.

مرحله 3:در همان پنجره PPP که در قسمت قبل باز کردید به تب Interface رفته و بر روی  PPTP Server کلیک کنید. در پنجره باز شده تیک Enable را زدهو در قسمت Default Profile پروفایل ساحته شده در مرحله قبل را انتخاب کنید.

ادامه آموزش بزودی قرار داده خواهد شد …

کارشناس IT ، برنامه نویس و توسعه دهنده حوزه وب ، دیجیتال مارکتر ، SEO EXPERT پس از اتمام دوره های شبکه و امنیت در دانیار مشغول به کار شدم
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.