تبلیغ رایگان سازمان جهانی بهداشت درباره ی ویروس کرونا در فیسبوک  پشتیبانی VOIP

تبلیغ رایگان سازمان جهانی بهداشت درباره ی ویروس کرونا در فیسبوک  پشتیبانی VOIP
همانطور که می دانید با شیوع بیماری کرونا اطلاعات نادرست زیادی در بین عموم به گردش درآمده است که این موضوع باعث نگرانی سازمان بهداشت جهانی شده است. فیسبوک اعلام امادگی برای همکاری به سازمان بهداشت جهانی در خصوص گردش اطلاعات درست بین مردم کرده است.
به گزارش وبسایت فناوری CNET،فیسبوک به سازمان بهداشت جهانی اجازه تبلیغ رایگان در خصوص ویروس کرونا می دهد.مارک زاکربرگ، مدیر عامل این شرکت در اواخر سه شنبه (۳ مارس) اعلام کرد که این شبکه اجتماعی می‌خواهد مردم احساس اطمینان کنند که اطلاعات جدید و به روز درباره شیوع کروناویروس، «دقیق و معتبر» هستند.

مارک زاکربرگ در این خصوص بیان کرد: «اگر کروناویروس را در فیس بوک جستجو کنید، یک پنجره بازشو را مشاهده می‌کنید که شما را برای آخرین اطلاعات به سازمان بهداشت جهانی یا مقامات بهداشت محلی، هدایت می‌کند. اگر در کشوری هستید که سازمان بهداشت جهانی اخباری درباره شیوع این بیماری در آن منتشر کرده، آن را در خبرنامه خود نیز خواهید دید». زاکربرگ همچنین در ادامه اضافه کرد: که شبکه اجتماعی فیسبوک، با وزارتخانه‌ها و سازمان‌های بهداشتی کشور‌های مختلف مانند CDC و UNICEF نیز همکاری می‌کند و قصد دارد در این زمینه افزایش اعتبار اطلاعات با دیگر گروه‌ها و سازمان ها، همکاری کند.

COVID ۱۹ گونه جدید ئویروس کرونا می باشد که در ووهان چین در اواخر ماه دسامبر 2018 گشف شد و شیوع آن بسیار سریع بود که در حال حاضر بیش از ۹۳۰۰۰ نفر را در سراسر جهان آلوده و تقریباً ۳۲۰۰ نفر را در نقاط مختلف جهان قربانی کرده است که این آمار سبب شده است تا گمانه زنی ها در مورد این ویروس افزایش یابد و شایعات زیادی در بین مردم پخش شود که باعث گسترش اطلاعات نادرست در بین عموم مردم شده است.
همچنین با انتشار آمار غلط و نادرست برخی از کشورها در خصوص قربانیان این ویروس  باعت شده تا عموم مردم به آنها اعتماد نکنند و این عدم اطمینان  در شبکه های اجتماعی در حال گسترش می باشد که باعث بوجود آمدن نظریه‌های در خصوص توطئه یا جنگ بیولوژیک نیز  شده است.این نظریه‌های نادرست از طریق شبکه‌هایی مانند فیس بوک، توییتر، یوتیوب و TikTok به قدری گسترش یافته است که هفته گذشته، فیس بوک تبلیغات یک روش درمانی یا اقدامات پیشگیرانه درباره کروناویروس را ممنوع اعلام کرد.
کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار - بعد از اتمام دوره ماکروسافت و سیسکو و اخذ مدارک بین المللی در این حوزه شروع به فعالیت کردم
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.