سرورهای UCS B-Series Blade Servers

سرورهای UCS B-Series Blade Servers

راه اندازی  DHCP Server  در میکروتیک

 

در این مقاله قصد داریم نحوه ی را اندازی سرور  DHCP را در میکروتیک آموزش دهیم.

مرحله 1:ابتدا وارد کنسول مدیریتی WINBOX شده و وارد روتر خود شوید سپس در قسمت چپ بر روی منو IP شده و DHCP Server  را انتخاب کنید. در پنجره باز شده و در تب DHCP  به قسمت DHCP Setup روید. در این قسمت باید درگاهی را که می خواهید سرور را در آن ایجاد کنید را انتخاب کنید. این دقیقا همان درگاهی است که کاربران شیکه شما به آن متصل هستند و می خواهید آدرس دهی را به صورت خودکار انجام دهد.بر روی گزینه Next کلیک کنید.

مرحله 2:در این مرحله آدرس شبکه سرور DHCP را انتخاب کنید. این آدرس به صورت خودکار برابر آدرس شبکه ای است که به درگاه انتخاب شده اختصاص داده اید. بر روی گزینه Next کلیک کنید.

مرحله 3: در این مرحله Gateway را برای ترافیک های DHCP در شبکه مشخص کنید. این مقدار به طور پیش فرض برابر آدرس IP مسیریاب می باشد. بر روی گزینه Next کلیک کنید.

مرحله 4: در این مرحله محدوده ی آدرس هایی را که می خواهید به کاربران شبکه اختصاص دهید را تعیین کنید. این محدوده می تواند اولین آدرس IP تا آخرین آدرس IP مجاز در شبکه باشد البته آدرس IP مسیریاب در این میان حذف می شود. بر روی گزینه Next کلیک کنید.

مرحله 5: در این مرحله آدرس DNS سرور برای کاربران شبکه تنظیم کنیدتا اتصال آنها به اینترنت از نام دامنه برقرار شود. بر روی گزینه Next کلیک کنید.

مرحله 6: Lease Time مدت زمانی است که آدرس IP در اختیار کاربر قرار می گیرد و برای نگهداری این آدرس با مدت زمان بیشتر از سرور درخواست می کند. بر روی گزینه Next کلیک کنید.

از منو IP و سپس Pool که در سمت چپ کنسول کدیریتی WINBOX می باشد می توان آدرس POOI ایجاد شده را مشاهده کرد و تنظیمات مربوط به آن را انجام داد.

 

در آخر برای اینکه کامپیوتر شما IP بگیرد تنظیمات مربوط به کارت شبکه خود را یک بار Disable و سپسEnable  کنید.

کارشناس IT ، برنامه نویس و توسعه دهنده حوزه وب ، دیجیتال مارکتر ، SEO EXPERT پس از اتمام دوره های شبکه و امنیت در دانیار مشغول به کار شدم
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.