غیر فعال کردن Windows Difender در ویندوز 10

غیر فعال کردن Windows Difender در ویندوز 10

 

غیر فعال کردن Windows Difender در ویندوز 10

در این مقاله ما قصد داریم تا به شما نحوه ی غیر فعال کردنWindows Difender  را به صورت دائمی و موقت در ویندوز 10 آموزش دهیم . با ما همراه باشید.

 

زمانی که شما نصب ویندوز را تمام کردید و ویندوز روی سیستم شما بالا آمد مشاهده خواهید کرد که آنتی ویروس دیفندر به صورت اتوماتیک بر روی سیستم شما نصب می باشد. این آنتی ویروس کار محافظت از دستگاه شما در برابر ویروسها ، بد افزارها و …… را انجام می دهد.

بعضی از موافع ممکن است که شما بخواهید این آنتی ویروس را غیر فعال کنید و یکی از دلایل غیر فعال کردن این انتی ویروس ممکن است زمانی باشد که شما بخواهید نرم افزاری را نصب کنید اما دیفندر اجازه نصب آن را به شما نمی دهد و نرم افزار را مخرب اعلام می کند.

اما در ویندوز 10 شما با یک مشکل مواجه خواهید شد و آن هم نبودن گزینه ای برای غیر فعال کردن کامل دیفندر می باشد بنابراین شما در ویندوز 10 برای غیر فعال کردن این آنتی ویروس باید از طریق Group Policy و رجیستری و Windows Security اقدام کنید.

ابتدا به نحوه غیر فعال کردن آنتی ویروس ویندوز دیفندر با استفاده از Windows Security می پردازیم و آن را برای شما توضیح خواهیم داد.

اگر می خواهید ویندوز دیفندر را به صورت موقت غیر فعال کنید مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا به Start رفته سپس در منوی Start  بر روی  Windows Security کلیک کنید و بعد از باز شدن Windows Security بر روی Virus & threat protection کلیک کرده و به بخش Virus & threat protection settings رفته و بر روی گزینه Manage Settings کلیک کنید.

 

 

در این قسمت بعد از پیدا کردن Real-time protection آن را خاموش کنید.

 

بعد از تکمیل این مراحل ویندوز دیفندر شما به صورت وقت غیر فعال شده و شما قادر به نصب نرم افزار مورد نظر خود خواهید بود.

در صورتی که بخواهید Real-time protection را فعال کنید می توانید با ریاستار کردن کامپیوتر خود و یا با انجام دادن مراحل بالا این کار را انجام دهید.

در این قسمت به نحوه غیر فعال کردن ویندوز دیفندر با استفاده از Group Policy می پردازیم

در ویندوز ۱۰ نسخه های Pro و Enterprise میتوانید با استفاده از  Local Group Policy Editor بآنتی ویروس دیفندر را به طور دائم غیر فهال کرد برای این کار باید مراحل زیر را طی کنید:

ایتدا به Start رفته و در آنجا gpedit.msc  را تایپ کرده و آن را جستجو کنید. با کلیک کردن روی بالاترین نتیجه حاصل از جستجو  Local Group Policy Editor برای شما باز خواهد شد .سپس به مسیر زیر بروید:

 

پالیسی Turn off Windows Defender Antivirus را پیدا کرده و روی آن  کلیک کنید.

 

 

در پنجره باز شده بر روی گزینه Enabled کلیک کرده راتا ویندوز دیفندر برای سیستم شما  غیر فعال شود.

 

در آخر بر روی  Apply کلیک کرده و OK را بزنید.سپس دستگاه خود را ریست کنید.

با انجام مراحل بالا انتی ویروس به صورت دائمی برای شما غیر فعال می شود اما باید توجه داشته باشید که  آیکن مربوط به  این ابزار در نوار وظیفه نشان داده خواهد شد و دلیل این امر این است که این نرم افزار جزئی از Windows Security می باشد.

 

در این قسمت به نحوه غیر فعال کردن ویندوز دیفندر با استفاده از Registry می پردازیم.

 

روش دیگری برای غیر فعال کردن آنتی ویروس به صورت دائم وجود دارد بنابراین اگر شما به Local Group Policy Editor دسترسی ندارید می توانید از این روش برای غیرفعال کردن آن استفاده کنید.

باید بر این نکته تاکید کنم که شما در این قسمت رجیستری را تغییر خواهید داد و این تغییر ممکن است خطرناک بوده و به سیستم شما آسیب وارد کند بهتر است که قبل از انجام این کار از سیستم خود بکاپ بگیرید.

حال به مراحل انجام این روش خواهیم پرداخت:

ابتدا Start را باز کرده سپس regedit را تایپ کرده و با کلیک کردن روی بالاترین نتیجه حاصل از جستجو Registry Editor برای شما باز خواهد شد سپس به مسیر زیر بروید:

برای اینکه سریعتر به مسیر فوق بوید می توانید مسیر بالا را در Address bar رجیستری کپی کنید .

در پنجره باز شده بر روی پوشه Windows Defender کلیک راست کرده و بر روی New بزنید و سپس بر روی مقدار (DWORD (32-bit کلیک کنید.

 

در اخر بر روی OK کلیک کرده و سیستم خود را ریست کنید.

در صورتی که بخواهید تغیرات داده شده در مراحل بالا را به حالت اولیه برگردانید باید تمامی مراحل بالا را انجام داده بر روی کلید DisableAntiSpyware کلیک راست کرده و Delete  را بزنید.

کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار - بعد از اتمام دوره ماکروسافت و سیسکو و اخذ مدارک بین المللی در این حوزه شروع به فعالیت کردم
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.