قابلیت  Game Mode در ویندوز ۱۰

قابلیت  Game Mode در ویندوز ۱۰

قابلیت  Game Mode در ویندوز ۱۰

وظیفه ای که Game Mode در ویندوز 10 بر عهده دارد تمزکز بر روی منابع سیستم می باشد در این مقاله ما قصد داریم نحوه ی فعال و غیر فعال کردن این قابلیت را به شما علاقمندان آموزش دهیم .

 

این قابلیت در صورتی می تواند برای شما کارآمد باشد که شما در سیستم خود بخواهید چندین کار را با هم انجام دهید و یا اینکه پروسسهای زیادی در پس زمینه سیستم شما در حال انجام هستند.

حال  نحوه فعال و غیر فعال کردن Game Mode در ویندوز ۱۰ را شرح خواهیم داد با ما همراه باشید:

 

فعال کردن Game Mode

میتوانید Game Mode را در بازی های مشخصی الزام به اجرا کنید، اهمیتی ندارد که این بازی ها به وسیله مایکروسافت تست شده باشند یا خیر. در گذشته میتوانستید Game Mode را در Game Bar فعال کنید اما در اپدیت های بعدی مایکروسافت این ویژگی به مسیر دیگری منتقل شد (آپدیت اکتبر ۲۰۱۸).

شما می توانید از این قابلیت در بازی های مشخصی استفاده کنید و این قابلیت را در سیستم خود اجرا کنید همچنین مهم نیست که بازی مشخص شده توسط مایکروسافت تست شده است یا خیر .

برای فعال کردن این قابلیت در نسخه های پیشین ویندوز باید این قابلیت را در Game Bar فعال می کردید اما در نسخه های امروزه برای فعال کردن این قابلیت باید به منوی Settings بروید که برای رفتن به منوی Settings ابتدا بر روی Start کلیک کرده و Settings را انتخاب کنید سپس در منوی باز شده Gaming را انتخاب کنید و در پایان Game Mode را پیدا کرده و و آن را فعال کنید.

 

غیرفعال کردن Game Mode

برای اینکه این قابلیت را غیر فعال کنید باید تمام مراحل بالا را رفته و در مرحله آخر این قابلیت را غیر فعال کنید.

کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار - بعد از اتمام دوره ماکروسافت و سیسکو و اخذ مدارک بین المللی در این حوزه شروع به فعالیت کردم
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.