مزایای استفاده از مودم های 5G-پشتیبانی VOIP دانیار

مزایای استفاده از مودم های 5G-پشتیبانی VOIP دانیار

مزایای استفاده از مودم های 5G-پشتیبانی VOIP دانیار

مودی با نام Nighthawk M۱ MR۱۱۰۰ دارای سرعت 1 گیگابیتی روی شبکه 4G می باشد و یکی از بهترین مودم های همراه جهان محسوب می شود.

همانطور که می دانید شبکه های ۵G  در سال 2020 فراگیر شده و جایگزین شبکه های 4G می باشد.

 

آیا مودم‌های امروزی به شبکه ۵G متصل می‌شوند؟

اما اینکه شخصی بخواهد مودمی را خریداری کند ایا بهتر است مودم 4G خریداری کند یا مودم 5G شوالیست که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید.

برای اینکه بخواهید به شبکه 5G متصل شوید باید حتما مودم 5G را خریداری کنید در غیر اینصورت در صورت داشتن مودم 4G انتقال اطلاعات شما رو بسترهای 4G صورت خواهد گرفت.

در صورتی که شما در مکتنی باشید که از ارتباطات 4G پشتیبانی نشود انگاه ارتیاطات شما به صورت 3G خواهد بود و شما قادر به استفاده ار ارتباطات 4G نخواهید بود.

آینده‌نگری در چیست؟

نکته ای باید توجه داشته باشید این است که  مودم‌هایی مانند X۵۰ کوالکام و مودم‌های ۵G شرکت‌های اینتل و سامسونگ، از مجموعه‌ای از چندین تراشه تشکیل شده اند که هر کدام از این تراشه ها روی فرکانس و استانداردی کار خواهند کرد.

مودم X۵۰ کوالکام قادر است تا هم از شبکه‌های ۵G و هم از شبکه ۴G پشتیبانی کند..همچنین این مودم قابلیت این را دارد تا زمانی که روی اسمارت‌فون‌ها یا مودم‌های تجاری همراه قرار می‌گیرد؛ کاربران بتوانند براساس شبکه‌ای که اپراتور در منطقه دارد؛ به بالاترین شبکه متصل شوند.

در صورتی که شبکه ۵G در دسترس باشد؛ به شبکه 5G متصل می شوند و در غیر این صورت به ۴G متصل خواهند شد.

 

آیا مودم‌های امروزی به شبکه ۵G متصل می‌شوند؟

بنابراین مودم هایی که از اتصالات 5G پشتیانی می کنند قابلیت اتصال به شبکه های ۴G و ۳G را ارا هستند در صورتی که برعکس آن امکان پذیر نخواهد بود.

همچنین امارت فونها نیز این قابلیت مودم های 5G را دارا می باشند.

بنابراین استفاده از مودم ها و اسمارت فونهای 5G بسیار کارا تر می باشد زیرا آنها قابلیت پشتیبانی از شبکه های ریزتر مانند ۴G و ۳G را نیز دارا می باشند.

کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار - بعد از اتمام دوره ماکروسافت و سیسکو و اخذ مدارک بین المللی در این حوزه شروع به فعالیت کردم
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.