چگونه  Gmail را  در Outlook پیاده سازی کنید

چگونه  Gmail را  در Outlook پیاده سازی کنید

 

چگونه  Gmail را  در Outlook پیاده سازی کنید

در این مقاله ما قصد داریم تا نحوه ی پیاده سازی Gmail را در Outlook به شما علاقمندان آموزش دهیم.

ابتدا باید اکانت gmail را برای دسترسی به outlook آماده کنید.

برای انجام اینکار باید مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا باید تنظیمات اکانت gmail خود را انجام دهید.

حال باید وارد اکانت gmail خود شوید باید توجه داشته باشید که انجام این تنظیمات با اپلیکیشن جی میل امکان پذیر نخواهد بود پس اکانت خود را در کامپیوتر باز کنید

بعد از اینکه وارد اکانت خود شدید باید به قسمت Settings  اکانت خود بروید.

 

سپس وارد تب  Forwarding and POP/IMAP شده و اگر خواهان استفاده از پروتکل  POP3 هستید تا بتوانید با استفاده از این پروتکل به صندوق ایمیل دسترسی داشته باشید گزینه Enable POP for all mail را انتخاب کنید.

 

اگر خواهان استفاده از پروتکل  IMAP هستید تا بتوانید با استفاده از این پروتکل به صندوق ایمیل دسترسی داشته باشید به بخش IMAP Access رفته و گزینه Enable IMAP را فعال کنید.

در قسمتهای مشخص شده در شکل شما قادر هستید که انتخاب کنید که زمای که یک کلاینت پیامی را حذف می کند په اتفاقی بیفتد. به بخش When I mark a message in IMAP as deleted رفته و  گزینه Auto-Expunge on-Immediately update the server را فعال کنید.

 

 

به ذخیره تغییرات بپردازید.

حال باید به ایجاد یک کانکشن به اکانت gmail  خود در Outlook  بپردازید.

در این مرحله شما باید به مشخص کردن سرویسی بپردزید که می خواهید از آن استفاده کنید . به انتخاب یکی از گزینه های Manual setup یا additional server types پرداخته و در مرحله بعد گزینه POP or IMAP را فعال کنید.

 

در صورتی که خواهان باز کردن gmail خود در دستگاههای متفاوتی هستید از پروتکل IMAP  استفاده کنید تا به inbox اکانت خود متصل شوید و ایتم های شما

از پروتکل POP3  زمانی استفاده کنید که بخواهید به ذخیره ایمیلهای موجود در inbox اکانت خود را در کامپیوتر بپردازید.در این صورت ایمیلهای شما به وسیله کلایت Outlook در مدت زمانی که خود مشخص کرده اید  دانلود خواهند شد.

حال میخواهیم به تنظیمات POP3   در outlook بپردازیم.

نا خود و ادرس Gmail مربوط به اکانت خود را وارد کنید و در قسمت  Account Type به انتخاب POP3   بپردازید.

 

 

سپس باید به وارد کردن  آدرس های ایمیل ورودی و خروجی سرور ایمیل بپردازید

Incoming mail server: pop.gmail.com

Outgoing mail server (SMTP): smtp.gmail.com

 

در این مرحله باید پوزر و پسورد خود را ورد کنید. سپس به  More Settings رفته و در انجا به فعال کردن احراز هویت بپردازید.برای فعال کردن احراز هویت باید به تب Outgoing Server رفته  و گزینه My outgoing server (SMTP) requires authentication را فعال کنید.

 

سپس به  Advanced tab رفته و به تغییر شماره پورت TCP سرور بپردازید. شماره شما باید به تغییر پورت های ورودی و خروجی سرور بپردازید:

Incoming server (POP3): 995
Outgoing server (SMTP): 465

سپس گزینه (This server requires an encrypted connection (SSL را فعال کرده و SSL را  انتخاب کنید.و در اخر بر روی گزینه  OK کلیک کنید.

 

حال شما می توانید برای تست از کلید Test Account Settings استفاده کنید.

بعد از اینکه تست را انجام دادید مشاهده می کنید که با خطا مواجه خواهید شد و علت این خطا تنظیمات مربوط به اکانت gmail شما می باشد.همانطوزر که می دانید شرکت گوگل کلاینتهای Outlook  را نا امن می داند . برای اینکه این مشکل حل شود باید وارد اکانت gmail  خود شویدسپس به قسمت  Profile رفته و گزینه  My account را انتخاب کنید.

سپس وارد قسمت  Sign-in & Security شده و تب Connected apps & sites رفته گزینه ای با نام   Allow less secure apps: OFFرا پیدا کرده و آن را فعال کنید.

 

 

 

در اخر بر روی گزینه Finish  کلیک کنید. حال دوباره تست کنید خواهید دید که خطا برطرف شده است.

حال نوبت به تنظیمات IMAP در outlook رسیده است.

ابتدا نرم افزار Outlook 2016 را اجرا کده و به تب File بروید و وارد  Account Settings شوید. در این قسمت شما قادر هستید تا به اضافه کردن و یا ویرایش اکانت بپردازید.

 

 

حال باید به تنظیمات زیر بپردازید برای اینکار به بخش  Account Type رفته و IMAP را انتخاب کنید :

Incoming mail server: imap.gmail.com
Outgoing mail server (SMTP): smtp.gmail.com

یوزر و پسورد خود را وارد و بر روی گزینه  More settings کلیک کنید.

 

 

به تب Outgoing server رفته و به فعال کردن گزینه My outgoing server (SMTP) requires authentication و Use same settings as my incoming mail server بپردازید.

 

 

حال با وارد شدن به  تب  Advanced تنظیمات زیر را وارد کنید.

Incoming server (IMAP): 993

Incoming server encrypted connection: SSL

Outgoing server (SMTP): 465

Outgoing server encrypted connection: TLS

یادتان باشد گزینه Do not save copies of sent items را فعال کنید.

زمانی که این گزینه را فعال می کنید در واقع از ذخیره ایمیلهای ارسالی در پوشه send جلوگیری می کند.همانطور که می دانید Outlook ابتدا به ارسال ایمیل پرداخته و در مرحله بعد عمل انتقال آن به پوشه Sent انجام خواهد شد در صورتی که کاری که  gmail  انجام می دهد این است که ابتدا آن را ایجاد کرده و در مرحله بعد به قرار دادن ایمیل ارسال شده در پوشه مناسب می پردازد.

در اخر به ذخیره تنظیمات بپردازید.

 

 

مدت زمان همگام سازی صندوق ایمیل IMAP به صورا پیش فرض بر روی  سی دقیقه می باشد و هر 30 دقیقه این کار انجام خواهد شد.همچنین باید بدانید که کمترین زمان ممکن برای همگام سازی Outlook از طریق IMAP هر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه می باشد و اگر مدت زمان همگام سازی کمتر از این مقدار باشد با مشکل مواجه خواهد شد.

 

اکانت های گوگل و احراز هویت دوگامی

در صورتی که Outlook رومز عبور را قبول نکند شما می توانید از روش دیگری استفاده کنید و آن هم این است که  Two factor authentication را غیر فعال کنید.

اگر بخواهید امنیت اکانت گوگل خود را افزایش دهید شما می توانید از احراز هویت دو گامی استفاده کنید که در صورت استفاده از آن با خطاهایی در Outlook مواجه خواهید شد. در این حالت شما باید از رمز عبور مربوط به Outlook را استفاده کنید.

اما برای اینکه بتوانید رمز عبوری را تنها برای Outlook  ایجاد کنید تا به inbox اکانت  gmail خود دسترسی داشته باشد باید مراحل زیر را طی کنید.

ابتدا وارد تنظیمات امنیتی gmail خود شده و یوزر و پسورد خود را وارد کنید سپس در صفحه باز شد به انتخاب گزینه (Other (custom name بپردازید.سپس کلمه مورد نظر خود را تایپ کنید ما در اینجا به شمت توصیه می کنیم که از کلمه Outlook  استفاده کنید تا بتوانید تشخیص دهید که این رمز مربوط به چه اپلیکیشنی است و در آخر بر روی  Generate کلیک کنید.

 

 

رمز عبور در Outlook 2016 باید بدون space  وارد شده و از 16 کاراکتر در گروه 6 کاراکتری تشکیل شده است.

 

 

حال شما باید به جای استفاده از رمز عبور gmail از رمز عبوری که در مرحله قبل وارد کردید استفاده کنید.و به پیکربندی  Outlook بپردازید.

برای اینکه بتوانید احراز هویت دو گامی را غیر فعال کنید باید بر روی turn off کلیک کنید.

 

 

کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار - بعد از اتمام دوره ماکروسافت و سیسکو و اخذ مدارک بین المللی در این حوزه شروع به فعالیت کردم
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.