کانفیگ ترانک SIP برای Voip و Gateway گرنداستریم و ایزابل (الستیکس)-پشتیبانی شبکه دانیار

کانفیگ ترانک SIP برای Voip و Gateway گرنداستریم و ایزابل (الستیکس)-پشتیبانی شبکه دانیار

 

کانفیگ ترانک SIP برای Voip و Gateway گرنداستریم و ایزابل (الستیکس)-پشتیبانی شبکه دانیار

در این مقاله قصد داریم تا نحوه ی کانفیگ ترانک SIP برای Voip و Gateway گرنداستریم و ایزابل (الستیکس) را به شما علاقمندان به شبکه آموزش دهیم با ما همراه باشید:

قبل از هر چیزی باید برای اینکه بتوانید به تنظیمات وب ویپ وارد شوید باید ادرس IP گیتوی گرنداستریم  را داشته باشد .از آنجایی که گیتوی گرنداستریم آدرس IP خود را از DHCP Server دریافت خواهد کرد بنابراین برای آگاهی از آدرس IP آن می توانید از DHCP Server استفاده کرده و یا از نرم افزاری به نا IP Query استفاده کنید.

همانطور که در شکل زیر مشاهده کردید برای آگاهی از آدرس IP گیتوی گرند استریم با استفاده از نرم افزار نام برده کافیست بر روی گزینه Listenکلیک کرده تا از آدرس IP مورد نظر خود آگاه شوید.

سپس در مرحله بعد آدر IP بدست آورده در مرحله قبل را در قسمت مربوط به URL وارد کرده و بر روی Enter کلیک کنید و با وارد کردن یوزر و پسورد admin وارد صفحه مربوط به وب گرنداستریم خواهید شد. در ابتدا شما باید IP را به صورت دستی و استاتیک وارد کنید تا از تغییر IP جلوگیری کنید برای اینکار به سربرگ Networks رفته و همانطور که در شکل نشان داده شده است IP  مورد نظر خود و Subnet mask آن و در آخر Ip مربوط به روتر خود را وارد کنید.

در مرحله بعد به مسیر  Accounts >> Account 1 رفته و با باز شدن صفحه ای متابق صقحه زیر تنظیمات مشخص شده را انتجام داده و در قسمت مربوط به Sip Server آدرس IP مربوط به سرور ایزابل هود را وارد نمایید.

در این مرحله با طی کردن مسیر  settings >> Channels Setting>> Calling to VoIP تنظیمات مشخص شده در شکل را انجام دهید.

در قسمت مربوط به  User ID با مشخص کردن پورتهای 1 تا 8 ،ch1-8 را برای تماس های ورودی از DID تعیین خواهید کرد که در این مثال 444 است استفاده نماید. در قسمت SIP Server نام سرور که در مرحله قبل مشخص شد S1 و در پورت های 1 تا 8 استفاده خواهد شد .

در مرحله بعد به مشیر  FXO Lines >> Dialing >> Dialing to PSTN >>Stage Method(1/2 رفته و تنظیمات را مانند شکل زیر انجام دهید .

بعد از اتمام تنظیمات مربوط به گرنداستریم حال نوبت به ایزابل می باشد .به نرم افزار ایزابل وارد شده و اقدام به ایجاد یک  SIP Trunk کنید .

حال باید به وارد کردن پارامترهای گفته شده در  بخش Peer Details بپردازید .

type=friend

qualify=yes

port=5060

insecure=very

host=192.168.1.20

dtmfmode=rfc2833

context=from-trunk

برای برقراری تماسهای ورودی باید به تعریف یک Inbound Route پرداخته و در قسمت مربوط به  DID عدد 444 را وارد کنید همانطور که می دانید این تنظیمات در مراحل قبل در بخش settings >> Channels Setting>> Calling to VoIP  وارد شده بود.

برای برقراری تماس های خروجی نیز باید به تعریف یک outbound route مطابق شکل زیر بپردازید .